advokáti pro trestní právo
Obvineny.cz logo
Obvineny.cz logo

Advokát pro trestní právo a ják vám může pomoct?

Advokát pro trestní právo a ják vám může pomoct?

Nikdo z nás si jistě nepředstavuje, že bude mít potíže se zákonem, tím spíš s trestním právem. V životě však mohou nastat situace, kdy můžete vy nebo někdo z vaší rodiny potřebovat specialistu na trestní právo, ideálně pak toho nejlepšího právníka z okolí. Chcete vědět, s čím vám advokát pro trestní právo může pomoci, jak pracuje a jak byste měli postupovat při jeho výběru?

Obsah

Advokát pro trestní právo

Zná každý advokát trestní právo?

Advokáta mnoho lidí vnímá jako všestranného právníka, který v případě potřeby pro svého klienta sepíše smlouvu o dílo, zařídí rozvod, vysoudí pohledávku v insolvenci nebo bude hájit jeho zájmy v trestním řízení. Teoreticky vás může každý advokát zastoupit ve všech právních oblastech, ale ruku na srdce, chtěli byste, aby vás při infarktu operoval ortoped?

Proč využít advokáta pro trestní právo?

Služby advokáta pro trestní právo se vyplatí využít jednoduše proto, že to je specialista, který má široké znalosti a zkušenosti v oboru trestního práva. Advokát v trestním řízení může zastupovat obviněného ze spáchání trestného činu jako obhájce, kdy se snaží vybojovat co nejnižší trest, případně rovnou zproštění viny, nebo zastupuje poškozeného jako tzv. "zmocněnec", kterému pomáhá uplatňovat jeho práva.

Kdo je nejlepší advokát na trestní právo?

Potřebujete-li trestního právníka, pak je nejlepší volbou specializovaný advokát na trestní právo. Advokátní kancelář se zaměřením na trestní právo vybírejte na základě doporučení, specializace advokáta a délky jeho praxe, případně podle webových stránek advokátní kanceláře. Pomocí internetového vyhledávače snadno najdete specialisty přímo ze svého okolí. Vždy se předem dohodněte na ceně za právní služby.

Obhájce v trestním řízení

Kdo je obhájce v trestním řízení

Obhájce v trestním řízení je advokát, který je vám buď ustanoven soudem v případech tzv. nutné obhajoby jako advokát ex offo, nebo advokát, kterého si zvolíte sami na plnou moc. V obou případech by se mělo jednat o specialistu na trestní právo.

S čím vám pomůže obhájce v trestním řízení

Nejčastěji vám obhájci v trestním řízení pomohou zejména s následujícím:

Zmocněnec poškozeného v trestním řízení

Kdo bude hájit práva poškozeného v trestním řízení?

Dobrý právník na trestní právo nezastupuje pouze obviněné, ale zastoupí vás také jako zmocněnec, pokud jste se stali poškozeným. I naše advokátní kancelář poskytuje právní poradenství pro poškozené a může vám pomoci při sepisu trestního oznámení, případně se zastoupením v celém trestním řízení. Přečtěte si také o právech poškozeného v trestním řízení, abyste věděli, s čím můžete počítat.

Advokát ex offo

Advokát ex offo je trestní advokát, který je obviněnému ustanoven soudem v případech nutné obhajoby. Jedná se zejména o případy, kdy je obviněný například ve vazbě, nebo ve výkonu trestu odnětí svobody ve věznici, a je potřeba mu zajistit obhájce v trestním řízení ihned.

Mohu si místo advokáta ex offo zvolit advokáta pro trestní právo na plnou moc?

Ano, můžete. Pokud dojde k ustanovení advokáta ex offo soudem, stále máte právo zvolit si svého trestního advokáta na plnou moc. Naše advokátní kancelář se na trestní právo specializuje a dokáže vám v této oblasti poskytnout komplexní právní poradenství. Máme mnohaleté zkušenosti se zastupováním v trestním řízení i s právním poradenstvím pro poškozené. Neváhejte se proto ozvat, pokud se nacházíte v situaci, kdy se bez oborné pomoci neobejdete.

Na této stránce naleznete informace o právech obviněných, poškozených a povinnostech orgánů činných v trestním a přestupkovém řízení. Nejedná se však o právní rady. Pokud hledáte pomoc s obhajobou, doporučujeme vyhledat advokáta, který odborně posoudí jedinečné okolnosti vašeho případu.
Top